Imieniny:

V JARMARK KRÓLEWSKI 2023 pn. "Napijmy się kawy z Królem Janem III Sobieskim" już wkrótce V JARMARK KRÓLEWSKI 2023 pn. "Napijmy się kawy z Królem Janem III Sobieskim" już wkrótce

Przedstawiamy Państwu plakat zapowiadający V JARMARK KRÓLEWSKI 2023, który w tym roku nosi nazwę: "Napijmy się kawy z Królem Janem III Sobieskim" ☕☕☕

 

Serdecznie zapraszamy 2️⃣0️⃣ sierpnia na skwer do Rybczewic, gdzie od godz. 15:00 rozpoczniemy wspólną zabawę.

 

➡️ Przygotowaliśmy wiele atrakcji, dla młodszych i starszych (m.in. spotkanie z alpakami, przejażdżki kucykami, dmuchańce i wiele wiele innych...) Podczas Jarmarku zaprezentują się Koła Gospodyń Wiejskich, lokalni przedsiębiorcy, instytucje oraz inne grupy i osoby prywatne, które na stoiskach wystawowych promować będą swoje wyroby kulinarne, rękodzieło oraz inne atrakcje. Na scenie wystąpią zespoły śpiewacze, soliści i kapele, które umilać będą wszystkim gościom sierpniowe popołudnie 🎶

 

➡️ Podczas tegorocznego Jarmarku będziecie mogli Państwo napić się kawy parzonej w różnej odsłonie w specjalnie przygotowanych do tego strefach wypoczynkowych.

 

➡️ Ciekawostką będzie wystawa plenerowa przedstawiająca historię pojawienia się kawy w naszej okolicy i jaka rolę w tej kwestii pełnił Król Jan III Sobieski.

 

➡️ Dopełnieniem całości będzie możliwość udziału w warsztatach dekorowania filiżanek, które poprowadzą dla nas Karolina i Tomasz Samoszuk z "Pracowni Szkła i Metalu". Zachęcamy do przyjścia ze swoją filiżanką (naczynie powinno być pozbawione ozdób), którą udekorować będzie można wg uznania specjalnymi farbami, a następnie "upieczone w piekarniku". Istnieje także możliwość zakupu filiżanki na miejscu🎨☕

 

➡️ Ponadto będzie także okazja do wzięcia udziału w warsztatach ozdabiania pojemników na kawę techniką decoupage. Zajęcia poprowadzi Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybczewicach Ewelina Rogalińska. Zachęcamy do przyniesienia swoich pojemników.

 

➡️ Tak smakowite wydarzenie nie może odbyć się bez KONKURSU KULINARNEGO 👩‍🍳🍰🍛, w którym dodatkiem oczywiście będzie kawa. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcieliby zaprezentować swoje umiejętności kulinarne bądź cukiernicze w kilku ciekawych kategoriach. Termin przesłania zgłoszeń - 15 sierpnia.

 

ZGŁOSZENIE DO KONKURSU DO POBRANIA TUTAJ ⤵️⤵️⤵️

  REGULAMIN KONKURSU KULINARNEGO

 

➡️ Jednocześnie zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia, instytucje, firmy, osoby prywatne, rękodzielników artystów oraz zespoły z terenu gminy Rybczewice oraz gmin sąsiednich do zgłaszania stoisk promocyjnych, a także chęci wystąpienia artystycznego podczas V JARMARKU KRÓLEWSKIEGO.

🔔 TERMIN ZGŁASZANIA STOISK PROMOCYJNYCH ORAZ ZESPOŁÓW DO 15 SIERPNIA NA ADRES:

💻 promocja@rybczewice.pl lub

☎️ 81 584 44 67

 

Wkrótce udostępniony zostanie plakat główny z programem V Jarmarku Królewskiego. Zachęcamy do obserwowania naszej strony internetowej oraz strony Facebook.

Autor:M.K.
  • Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
  • Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
  • PROW
  • Ministerstwo Środowiska
  • Geoportal
  • Fundusze norweskie i EOG
Licznik odwiedzin: