|   |  Ustaw jako stronę startową  | Mapa strony  |  Pomoc |  Wyślij SMSa:  |  Plus GSM |  Orange | 


Najładniejsze ogrody przydomowe na terenie Gminy Rybczewice

   Tradycyjny ogród wiejski to ogród użytkowo-ozdobny, tonący w powodzi kwiatów, pachnący ziołami. Jest to również typ ogrodu wymagający ogromnego nakładu pracy. Może dlatego prawdziwe ogrody wiejskie powoli odchodzą w przeszłość. Zmienia się ich forma i charakter – z naturalnego i bogatego w gatunki na coraz bardziej “miejski”, w którym roślinność ujęta jest w zamknięte rabaty, rozległy trawnik strzyżony, ścieżki wyłożone kostką granitową lub klinkierem, a w składzie gatunkowym przeważają rośliny iglaste. W ogródkach wiejskich wiele elementów kompozycji to czysty przypadek. Rośliny wysiewają się swobodnie, a niczym nie ograniczone pnącza porastają płoty i ganki. Zanim jury wyruszyło na wizytację ogrodów, próbowało określić kryteria, według których zamierzało przyznać nagrody. Zadanie okazało się niezwykle trudne, a wątpliwości rosły po odwiedzeniu każdej kolejnej posesji.
   Komisja wyłoniona z 5 osób - w składzie:

Zofia Gorgol - LODR Końskowola, PZD Piaski przewodnicząca,
Ewa Szałachwiej - LODR Końskowola, PZD Piaski,
Ewa Miazga – Radna Gminy Rybczewice,
Anna Misztal – Urząd Gminy Rybczewice,
Magdalena Figura-Wrona – Urząd Gminy Rybczewice,

   Komisja serdecznie dziękuje za wzięcie udziału w konkursie. Dziękuje za serdeczne i ciepłe przyjęcie i za to, że zechcieliście Państwo podzielić się pięknem Waszych ogrodów. Ten konkurs miał także służyć integracji naszej Rybczewickiej społeczności i chyba to się udało. Wszystkie ogrody zaprezentowane przez Państwa są piękne, w każdym z nich coś zasługiwało na podziw i uznanie, a przede wszystkim w każdym z nich widać ogromną pracę ich właścicieli. To cieszy, bo oznacza, że nie jest Państwu obojętne, w jakim otoczeniu żyjecie. Komisja w związku z tym zadecydowała, aby nagrodzić wszystkie zgłoszone ogrody.

Oto lista laureatów oraz uzasadnienie przyznania nagród:


 I miesjce-Pani Anna Świetlicka – za ogólny wyraz artystyczny, zachwycające wrażenie estetyczne, rajski nastrój i unikalną koncepcję ogrodu -układ projektowy ,zagospodarowanie terenu, utrzymanie budynków ogrodzeń, dobór i kolorystykę kompozycji ogrodu, właściwą pielęgnację, małą architekturę (altanka, pergolę, kącik wypoczynkowy, piękne oczko wodne, skalniaki, estetyka od strony sąsiadów i od drogi, utrzymanie warzywnika, rośliny ozdobne, zieleń i i pielęgnacja, drzewa , krzewy, różnorodność i dobór gatunków roślin, wkomponowanie ogrodu w istniejące otoczenie, wykorzystanie naturalnych warunków posesji, dbałość o zharmonizowanie z otoczeniem, oddziaływanie na estetykę wsi.

 II miejsce-Pan Mirosław Rusak – za ogólne wrażenia estetyczne, zagospodarowanie terenu, wkomponowanie ogrodu w istniejące otoczenie, utrzymanie budynków ogrodzeń, małą architekturę (kącik wypoczynkowy, skalniaki),estetykę od strony drogi i sąsiadów, usytuowanie warzywnika, niekonwencjonalne rozwiązania(łabędzie z opony, jelonki i dzik z wikliny)nasadzenia ozdobne i wykorzystanie walorów dekoracyjnych(rośliny ozdobne, różnorodność i dobór roślin, trawniki i ich pielęgnacja, drzewa, krzewy), dbałość o zharmonizowanie z otoczeniem, oddziaływanie na estetykę wsi.

 III miejsce-Pani Bożena Sośnicka – za wrażenia estetyczne, różnorodność i dobór roślin, utrzymanie budynków ogrodzeń, właściwą pielęgnację, małą architekturę ( kącik wypoczynkowy, skalniaki, estetyka od strony sąsiadów i od drogi, piękną zieleń, rośliny ozdobne, dbałość o zharmonizowanie z otoczeniem, oddziaływanie na estetykę wsi, podjazdy, pomysłowe i naturalne zagospodarowanie śmietnika.

Wyróżnienia otrzymują:


 Pani Danuta Ziętek – za nastrój ogrodu, styl i klasę, subtelność ogrodu, estetykę , piękne drzewa i piękną zieleń, rośliny ozdobne, właściwą pielęgnację, dbałość o zharmonizowanie z otoczeniem, oddziaływanie na estetykę wsi, zagospodarowanie przestrzeni ogrodu, estetyka od strony sąsiadów i od drogi.

Pani Henryka Słowikowska – za nastrój i charakter ogrodu, zagospodarowanie terenu, wkomponowanie ogrodu w istniejące otoczenie, wykorzystanie naturalnych warunków posesji, utrzymanie budynków ogrodzeń, dobór i kolorystykę kompozycji ogrodu, właściwą pielęgnację, małą architekturę, nasadzenia ozdobne i wykorzystanie walorów dekoracyjnych(rośliny ozdobne, różnorodność i dobór gatunków roślin).

Pani Hanna Ścibak – za ogólne wrażenia estetyczne, właściwą pielęgnację, porządek, dobranie roślinności, utrzymanie budynków, ogrodzeń, różnorodność w ogrodzie, za kwitnące krzewy i kwiaty oraz cudowne oczko wodne.

Wszystkim Państwu bardzo dziękujemy

  Zobacz galerię zdjęć

Drukuj Powrót Do góry


Elektroniczny Urząd

Zagraj z Królem

Nagrody i wyróżnienia

Biuletyn Informacji Publicznej

Wieści z Rybczewic

Mapa Gminy

Swiss Contribution

Wirtualne Powiaty

LGD "Dolina Giełczwi"

Szlak Jana III Sobieskiego

Dane teleadresowe

Gmina Rybczewice
Rybczewice Drugie 119,
21-065 Rybczewice
tel.:   (81) 58 44 460,
fax.:   (81) 58 44 474;
e-mail:
GG: 3369617
NIP:712-292-64-46
REGON:431020003
Zobacz numery telefonów Urzędu Gminy

Skocz do kategorii


POLECAMY:

Projekt i wykonanie: … Aktualizacja: Liczba odsłon